Akcja "Żyj smacznie i zdrowo"

Nawigacja

  • Koncert profilaktyczny

    27.03.2013

    27 marca 2013 roku w ramach realizacji programu profilaktycznego odwiedził naszą szkołę pan Sławek Pyrko - bluesman, autor i wykonawca ballad, animator życia kulturalnego. Artysta ma na swoim koncie występy gościnne między innymi z Kasą Chorych i Hanną Banaszak. Zaprezentował program słowno-muzyczny p.t. "Szanujmy życie" o zaginięciach młodzieży, zapobieganiu agresji i uzależnieniach od narkotyków i alkoholu.

    Formuła programu była dostosowana do wieku i możliwości percepcyjnych odbiorców. Autor programu posługiwał się językiem trafiającym do młodzieży, nie silił się na dydaktyzm ani moralizatorstwo. Kierował uwagę młodzieży na budowanie zaufania, miłości i wiary we własne siły. Podawał przykłady z życia nie unikając nawiązań do swoich przeżyć osobistych, chociaż sam nigdy nie był uzależniony. Teksty piosenek, które wykonywał, również traktowały o skutkach złych wyborów życiowych. Artysta swoją osobowością i sposobem prezentacji programu skupiał na sobie uwagę widzów i dało się odczuć, że program podobał się młodzieży.

  • Konkurs muzyczny "Muzykomania w gimnazjum"

    16.03.2013

    Dnia 16 marca 2013 roku uczestniczyliśmy w II edycji konkursu muzycznego "Muzykomania w gimnazjum", którego organizatorem było Publiczne Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Ada Rosłon z klasy II b i Patrycja Wojciechowska z klasy I a.

    Patrycja Wojciechowska zaprezentowała utwór z repertuaru Obywatela GC - "Tak... tak... to ja", którym wygrała konkurs w kategorii gimnazjum, zajmując I miejsce, a Ada Rosłon za wykonanie piosenki 4 non blondies "What's up" otrzymała wyróżnienie. Tym samym obie uczennice przyniosły chlubę naszej szkole. GRATULUJEMY !

  • Projekt "Młodzież w działaniu - wiedzieć, czego inni nie wiedzą"

    14.03.2013

    14.03.2013 roku uczniowie klasy Ia uczestniczyli w wycieczce na UWM w Olsztynie w ramach projektu "Młodzież w działaniu - wiedzieć, czego inni nie wiedzą". Jest to projekt realizowany ze środków UE przez Koło Naukowe Prawa Rzymskiego i Porównawczego, działające na Wydziale Prawa i Administracji UWM w Olsztynie. Projekt trwa od grudnia 2012  do końca marca 2013 roku.

    W ramach projektu uczniowie mieli możliwość poznania: zasad debaty i uczestnictwa w debacie na temat Współczesne państwo demokratyczne - iluzja czy ustrój pełen zalet?, tajników autoprezentacji, zawodu policjanta (uczestniczyli w teście sprawnościowym, a także poznawali podstawowe techniki samoobrony). Wzięli udział w praktycznych zajęciach z kryminalistyki (metody wykrywania sprawcy, pobieranie odcisków, portrety pamięciowe, zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zachowanie się świadków).

    W tym dniu uczniowie mieli okazję oglądać symulowaną rozprawę sądową inscenizowaną przez studentów Wydziału Prawa , a także samodzielnie przygotować krótką rozprawę i zaprezentować ją zgromadzonej w sali widowni. Następnie uczniowie zwiedzili bibliotekę uniwersytecką, zapoznając się z jej zbiorami i nowoczesnymi urządzeniami, w jakie jest wyposażona. Potem zostaliśmy poczęstowani obiadem i wróciliśmy do Świątek. Pobyt i zajęcia na UWM bardzo się wszystkim podobał, wróciliśmy ze świadomością, że take wycieczki zdecydowanie uczą i poszerzają nasze horyzonty myślowe.

  • Dzień Kobiet 2013

    08.03.2013

    8 marca grupa  uczniów z klas III aIII b i II b pod czujnym okiem polonistki - pani Anny Kornas zaprosiła nauczycieli i młodzież z naszego gimnazjum na krótkie przedstawienie z okazji Dnia Kobiet.

    Scenariusz występu nosił tytuł "Kobieto, puchu marny" i został opracowany z materiałów zamieszczonych w internecie ze zmianami dla potrzeb tego konkretnego przedstawienia i realizacji własnych pomysłów.

    Uczniowie w dowcipny sposób przedstawili postacie kobiet, ich potrzeby, a także wyjaśnili, co to znaczy: być kobietą!
    Program artystyczny był miłym akcentem tego dnia i wprawił w dobry nastrój nie tylko "płeć piękną" w naszej szkole.

  • Zajęcia z mikroskopem elektronowym

    17.01.2013

    Dnia 17 stycznia 2013 r. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach z mikroskopem elektronowym. Młodzież miała możliwość obserwacji zdjęć wykonanych przez ten mikroskop, zapoznania się z zasadami działania i historią mikroskopii elektronowej.

    W laboratorium Wydziału Biologii UWM uczniowie obejrzeli warty 3 mln złotych mikroskop elektronowy najnowszej generacji, poznali studentów 5 roku Biotechnologii, obserwowali nasiona różnych roślin pod mikroskopem stereoskopowym oraz poznali zasady izolacji i badania DNA organizmów. Zajęcia prowadzili Pani dr hab. Irena Giełwanowska prof. UWM oraz Pan dr Grzegorz Fiedorowicz.

  • Wycieczka na narty i snowboard do Rusi

    21.01.2013

    W dniu 21.01.2013 roku grupa naszych uczniów uczestniczyła w wycieczce do Rusi. Zgodnie z planem, po przyjeździe na miejsce wypożyczyliśmy sprzęt i mieliśmy chwilę czasu na instruktaż, jak przypinać  buty do nart i deski. Następnie każdy uczeń pod opieką instruktora uczył się  jazdy na wybranym sprzęcie. Potem jeździliśmy samodzielnie i nauczyliśmy się również wjeżdżać na stok wyciągiem orczykowym. Zadowoleni i wzbogaceni o nowe umiejętności i wrażenia, wróciliśmy do domów. Mamy nadzieję, że to nie był jedyny wypad na narty. Opiekunami i organizatorami wycieczki byli pani Barbara Bis i pan Kamil Rzewuski.

  • Spotkanie opłatkowe z okazji Bożego Narodzenia

    21.12.2012

    W dniu 21 grudnia 2012 roku uczniowie klasy II b, III a i II a pod kierownictwem pani Izabeli Sztremer przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji Bożego Narodzenia. Przedstawienie miało na celu wprowadzenie w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, pogłębienie uczuć religijnych, rozwijanie indywidualnych predyspozycji, zdolności aktorskich i wokalnych młodzieży oraz kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

  • Obchody Święta Dziękczynienia w Publicznym Gimnazjum w Świątkach

    20.11.2012

    W tym roku obchody - 20 listopada 2012 - zorganizowali  uczestnicy zajęć dodatkowych z języka angielskiego - uczniowie klasy II: Zuzia Kij, Ada Rosłon, Ewelina Korowaj, Martyna Kalwara, Agnieszka Michałowska, Ala Duda, Paulina Demarko, Weronika Poźmirowska, Grzegorz Błażewicz. W  przygotowania zaangażował się również Sebastian Łęczkowski.

    Uczniowie organizowali kiermasze, aby zgromadzić fundusze na zakup indyka, który był główną atrakcją kulinarną w tym dniu. Na stole pojawiły się również inne, tradycyjne dania amerykańskie. Do wspólnej biesiady zaprosili p. Dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przedstawicieli innych klas.

    Przez pierwsze trzy godziny biesiadowaliśmy przy stole, rozmawiając o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Uczniowie odpowiadali na pytania swoich kolegów, dotyczące historii USA.

    Opiekun Koła Języka angielskiego
    Lidia Wojtera

  • Dzień Edukacji Narodowej - 2012

    12.10.2012

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy III a oraz uczennice z klas I, II i III przygotowali inscenizację słowno - muzyczną. Warto podkreślić, że w przedstawieniu wzięła udział klasa III a w całości. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w występ. Inscenizacja odbyła się w dniu 12 października 2012 roku. Przedstawienie utrzymane było w nastroju humorystycznym, pokazywało scenki z życia szkoły. Dwaj uczniowie klasy III a: Kuba Maciejewski i Beniamin Maliński popisali się umiejętnością rapowania. Oprawą muzyczną zajął się nauczyciel muzyki, pan Jacek Kowalski, który przygotował chór dziewcząt śpiewających okolicznościowe piosenki. Całość wyreżyserowała nauczycielka języka polskiego, pani Iwona Dąbrowska.

  • Wycieczka do Gdańska i Gdyni

    17.10.2012

    Dnia 17 października 2012 roku 30 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Gdańska i Gdyni. Młodzież wzięła udział w zajęciach laboratoryjnych w Oceanarium Gdyńskim, na temat "Bezkręgowców morskich". Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji multimedialnej uczniowie samodzielnie dokonywali obserwacji mikroskopowych przedstawicieli bezkręgowców żyjących w słonych wodach. Po zajęciach w laboratorium była możliwość zwiedzenia oceanarium i obserwowania żyjących tam organizmów związanych ze środowiskiem wodnym. Kolejnym punktem w planie wycieczki było zwiedzanie oliwskiego ZOO. Pogoda była piękna i dlatego zwiedzaliśmy ZOO z ogromną przyjemnością. Najbardziej podobały się uczniom popisy małp na linach oraz "tańczący" słoń.

  • Konkurs piosenki patriotycznej

    16.10.2012

    W dniu 16 października 2012 roku w naszej szkole odbył się konkurs piosenki patriotycznej   zorganizowany z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celami konkursu było godne uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości, kształtowanie postaw patriotycznych oraz pogłębianie wiedzy historycznej. I miejsce zajęła klasa III c, II - klasa II a, a III miejsce przypadło klasie II b.

    Wybór jakiego musiało dokonać jury był bardzo trudny, wszyscy wykonawcy zaprezentowali się dobrze i godnie reprezentowali swoje klasy. Poza regulaminowym konkursem wystąpiło jeszcze czworo wykonawców. Uczennice klasy II b Zuzanna Kij i Adrianna Rosłon wykonały piosenkę Jacka Kaczmarskiego "Mury", a uczniowie klasy III a, Beniamin Maliński i Kuba Maciejewski zarapowali ekspresyjną piosenkę "63 dni chwały" .

  • Dzień Dziecka

    01.06.2012

    Pierwszy dzień czerwca to święto wszystkich dzieci, więc u nas nie mogło być inaczej. Co prawda pogoda nie dostosowała się do naszych planów, ale i tak wszyscy dobrze się bawiliśmy, bo grunt to dobry humor. Od samego rana młodzież przygotowywała bajkowe stroje, w których jednak nie mogliśmy przeparadować przez miejscowość, ponieważ ulewa była nieubłagana (parada postaci bajkowych odbędzie się w innym terminie).

    Od godziny 9.00 uczestniczyliśmy w edukacyjnym koncercie muzycznym, zorganizowanym przez agencję artystyczną Mat. Niecodzienna lekcja muzyki dotyczyła historii zespołu Czerwone Gitary. Po powrocie do szkoły posililiśmy się słodkościami, zebraliśmy siły i udaliśmy się na koncert zespołu Chata Wuja Bena, podczas którego mogliśmy wspólnie pośpiewać i potańczyć.

  • Wycieczka do RCKiK w Olsztynie

    29.05.2012

    Dnia 29 maja 2012 roku uczniowie z klas drugich i trzecich uczestniczyli w wycieczce do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zapoznania się z charakterystyką pracy w poszczególnych oddziałach RCKiK. Zwiedzili, między innymi Dział Kontroli Jakości, Dział Ekspedycji Krwi i Krwiolecznictwa. Pracownicy RCKiK przedstawili młodzieży zalety honorowego krwiodawstwa. Poinformowali również o warunkach, jakie trzeba spełnić, aby zostać honorowym dawcą krwi. Nasi uczniowie obejrzeli autobus, który jest mobilną stacją krwiodawstwa wykorzystywaną podczas akcji w różnych mniejszych miejscowościach.

  • Festiwal Piosenki Angielskiej

    23.05.2012

    Dnia 23 maja 2012 roku odbył się kolejny, piąty już Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej w Wilczkowie. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Anna Nowoszyńska z klasy IIa oraz Maria Żak z klasy III a. Ania Nowoszyńska uczestniczyła w tym konkursie pierwszy raz, dla Marysi była to juz III edycja. Obie dziewczyny zdobyły wyróżnienia. Brawo!

    Organizatorka konkursu, pani Waleria Kościuszko-Prypłot przyznała w tym roku nagrodę specjalną - Osobowość III, IV i V edycji konkursu. Nagroda ta przypadła dla naszej uczennicy - Marii Żak. W czasie konkursu, jak co roku, panowała bardzo miła atmosfera i pomimo ogromnej rywalizacji, cała szkoła dopingowała wszystkich uczestników. Miłą niespodzianką  w tym roku byli zaproszeni goście - członkowie zespołu ENEJPiotrek Sołoducha (Lolek) i Kuba Czaplejewicz (Czapley), którzy obok pani Anny Rokity - Wysockiej, przedstawicielki wydawnictwa MacMillan oraz pani Agaty Gębskiej z wydawnictwa Peason zasiedli w jury.

  • Powiatowa Gimnazjada w Gietrzwałdzie

    22.05.2012

    W dniu 22 maja 2012 roku odbyła się X Powiatowa Gimnazjada w Gietrzwadzie, w której uczestniczyła młodzież z gimnazjów z powiatu olsztyńskiego, tj. Gietrzwałdu, Świątek, Jonkowo, Olsztynka, Dobrego Miasta, Stawigudy, Purdy i Biskupca. Zawodnicy naszej szkoły zajęli II miejsce w klasyfikacji ogólnej. W biegach sztafetowych zajęliśmy w kategorii dziewcząt II miejsce, a w kategorii chłopców - IV.

    W sztafetach biegli: Anna  Nowoszyńska, Monika Mróz, Joanna Korzeniowska, Kinga Łukaszewicz, Natalia Fabisiak, Piotr Strzelec, Adrian Michałowski, R. Michałowski, Marcin Biały, Karol Bąk

    Pozostałe kategorie:

    • Rzut piłką lekarską - IV miejsce - Alicja Duda i Krystian Liman
    • Bieg na deskach dziewcząt - I miejsce - Dominika Przerwa, Magda Orłowska, Zuzanna Kij, Joanna Korzeniowska
    • Bieg na deskach chłopców - IV miejsce - Jakub Błażewicz, Cezary Kutarba, Sebastian Bieńkowski, Krzysztof Begiedza
    • Indywidualnie w biegu na 300 m II miejsce zajęła Anna Nowoszyńska  a III miejsce -  Joanna Korzeniowska
    • Indywidualnie w biegu na 1000 m I miejsce zajął Adrian Michałowski a III - Piotr Strzelec
    • W pchnięciu kulą II miejsce zdobył Krystian Liman.
  • Targi edukacyjne dla szkół ponadgimnazjalnych

    28.03.2012

    Pedagog szkolna, pani Iwona Dąbrowska, przygotowała wyjazd uczniów klas trzecich na targi edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się 28.03.2012 roku w Centrum Konferencyjnym UWM w Olsztynie. Organizatorami targów była "Gazeta Wyborcza" i Uniwersytet Warminsko - Mazurski.

    Wśród tegorocznych wystawców znalazło się 14 szkół ponadgimnazjalnych: licea ogólnokształcące, profilowane i zawodówki. Ponadto swoje stoisko miały dwie szkoły policealne, a także schronisko młodzieżowe. Największym walorem tej imprezy jest skoncentrowanie w jednym miejscu większości szkół ponadgimnazjalnych z miasta Olsztyna. Stoiska swoim wystrojem zachęcały do zapoznania się z ofertą dydaktyczną każdej ze szkół: profile, specjalizacje, przedmioty obowiązkowe, fakultety. Ponadto gimnazjaliści mogli uzyskać dokładne informacje o szkole bezpośrednio od uczniów reprezentujących daną placówkę.

    Przy tej okazji miło nam było spotkać naszych absolwentów, którzy teraz zostali wyróżnieni przez swoje macierzyste szkoły. Szczególnym zainteresowaniem wielu naszych chłopców, cieszyło się stoisko Zespołu Szkół Samochodowych.

  • Za rękę z Einsteinem - edycja II - wycieczka do Gniewu

    06.03.2012

    Podsumowaniem realizacji projektu  "Za rękę z Einsteinem - II edycja" była wycieczka do zamku w Gniewie.

    W czasie dwudniowego spotkania, w którym uczestniczyło 160 uczniów z gimnazjów z województwa warmińsko - mazurskiego, braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach z fizyki, chemii i matematyki, a przy okazji poznawaliśmy historię zamku. Uczniowie z naszej szkoły świetnie wypadli w konkursie wiedzy: Michał Podpora zajął I,  a Patryk Karpiński II miejsce, za które otrzymali nagrody rzeczowe.

    Zgrupowanie tak wielu szkół w jednym miejscu służyło również nawiązywaniu nowych znajomości. Ten projekt to wspaniały pomysł dający szansę rozwoju dla uczniów ze szkół z małych miejscowości. Za organizację i możliwość uczestnictwa w realizacji projektu, liderom, tj. Politechnice Gdańskiej oraz Uniwersytetowi Warmińsko - Mazurskiemu składamy serdeczne podziękowania.

  • Walentynki 2012

    14.02.2012

    14 lutego uczniowie klas I - III bawili się z okazji walentynek. Brali udział w walentynkowych konkursach, a każdy uczestnik został nagrodzony słodyczami. Wszystkie konkursy pięknie przygotowali oraz sprawnie przeprowadzili uczniowie klasy Ib: A. DudaJ. BłażewiczA. RosłonZ. KijA. MichałowskaP. Demarko i uczennica klasy IIa M. Grudzień. Są to uczniowie, którzy bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego.

    Podczas konkursów pomagali im dzielnie  chłopcy z klasy Ib - P. Stasiewicz oraz P. Szybrowski. Nagrody sponsorował sklepik szkolny oraz sklep Fresz w Świątkach.

    W tym dniu odbył się również Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców. W kategorii dziewcząt tytuł Mistrza Szkoły zdobyła Katarzyna Wesołowska, natomiast w kategorii chłopców - Dawid Rutkowski.

    Wszystkim uczniom, którzy tak ambitnie rywalizowali oraz organizatorom serdecznie dziękuję.

     

  • Góra Grosza 2011

    02.12.2011

    Od 21 listopada do 2 grudnia 2011 roku przeprowadzono w naszym gimnazjum zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza.

    Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Od dwunastu lat patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

    Młodzież naszego gimnazjum kolejny raz stanęła na wysokości zadania i pokazała, że los innych nie jest im obojętny. W tegorocznej akcji zebrano:

    • 2 955 monet 1 gr
    • 2 768 monet 2 gr
    • 732 monety 5 gr
    • 145 monet 10 gr
    • 135 monet 20 gr
    • 24 monety 50 gr
    • 5 monet 1 zł
    • 4 monety 2 zł

    Razem stanowi to sumę 188,01 zł.

  • Wycieczka na Uniwersytet Warmińsko - Mazurski

    24.11.2011

    W ramach rozpoczętej wiosną współpracy z Uniwersytetem Warmińsko - Mazurskim, dnia 24.11.2011 roku uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła LOP uczestniczyli w zajęciach w Katedrze Zoologii UWM w Olsztynie. Zajęcia prowadziła prowadziła pani dr Janina Dzielońska - Rynko.

    Tematyka oscylowała wokół zagadnień związanych z szeroko rozumianym pasożytnictwem. Prowadząca scharakteryzowała najbardziej pospolite pasożyty wewnętrzne i zewnętrzne występujące na terenie Polski. Omówiła także przystosowania w budowie morfologicznej i anatomicznej umożliwiające prowadzenie pasożytniczego trybu życia. Pani doktor zwracała szczególną uwagę na drogi szerzenia się parazytoz, czyli chorób związanych z bytowaniem pasożyta w ciele żywiciela, a także na profilaktykę tych chorób. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia pod binokularami i mikroskopami preparatów zawierających pasożyty oraz tkanki chorobotwórcze przez nie zmienione.

Aktualności

Kontakt

  • Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach
    11-008 Świątki 95
  • 89 616 90 20

Galeria zdjęć