Akcja "Żyj smacznie i zdrowo"

Nawigacja

  • Pokaz rycerski

    17.02.2011

    W dniu 17 lutego 2011 roku w naszej szkole, wzorem lat ubiegłych,  odbył się pokaz rycerski.  Na zaproszenie nauczyciela historii, pana Bogdana Szyszko,  przyjechali do nas rycerze z bractwa KERIN. Przeprowadzili  żywą lekcję historii na temat Polski  z czasów Mieszka I i Bolesława Chrobrego.  Pokaz oglądali  wszyscy uczniowie naszego gimnazjum. Inscenizacja była ważnym uzupełnieniem lekcji historii i bardzo podobała się uczniom, zwłaszcza, że niektórzy z nich mieli możliwość zmierzyć się z rycerzami.

  • Walentynki 2011

    Walentynki 2011 przygotowali uczniowie klasy IIIc pod opieką Lidii Wojtery. Ogłoszono konkurs na "Najładniejszą Walentynkę". Wpłynęło 12 prac. Nagrodzono Walentynki wykonane przez: Ewelinę PiskorzAnię  RynkoAngelikę PiekarskaKamilę Piersę. Już na pierwszej lekcji uczniowie bawili się biorąc udział w wielu konkursach, nagradzanych słodyczami.

    Sponsorami słodkich nagród byli właściciele miejscowych sklepów oraz sklepik szkolny naszej szkoły. Dziękujemy sponsorom za nagrody oraz uczniom  gimnazjum za miłą zabawę.

    Uczniowie klasy IIIc oraz Lidia Wojtera

  • Halowy Turniej Piłki nożnej Dziewcząt

    28.02.2011

    W dniu 28.02.2011 r. w Dobrym Mieście odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Opiekunem była pani Urszula Gracz. Dziewczęta z naszej szkoły zajęły I miejsce. GRATULUJEMY !!!

    W skład grupy wchodziły:

    1.  Ślędak Aleksandra
    2.  Pykało Edyta
    3.  Lamparska Ewa
    4.  Wesolowska Katarzyna
    5. Skrzypkowska Karolina
    6. Smut Olga
    7. Nikliborc kinga
    8. Kuczyńska Aneta
    9. Orłowska Magdalena
  • Zajęcia profilaktyczne w KWP w Olsztynie

    19.01.2011

    19 stycznia 2011 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie. Warsztaty prowadziła  komisarz Małgorzata Bojarowska oraz  podkomisarz Mariusz Zieliński. Spotkanie   dotyczyło tematu cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich. Wizyta w KWP sprawiła, że uczniowie uświadomili sobie czym jest cyberprzemoc i jakie mogą być jej konsekwencje, a wielu zainteresowało się pracą w policji. Organizatorkami tego spotkania były panie Agnieszka Wzorek i Paulina Oworuszko.

  • Jasełka 2010

    22.12.2010

    22 grudnia 2010 roku odbyły się jasełka przygotowane przez panię Agnieszkę Wzorek i uczniów naszego gimnazjum.

    Sztuka bardzo się spodobała uczniom oraz gronu pedagogicznemu. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Młodzi aktorzy wspaniale wcielili się w swoje role.

    Po przedstawieniu pani dyrektor Anna Klewiado złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później odbyły się wigilie klasowe.

  • Wirtualna pułapka

    17.12.2010

    W  dniu 17 grudnia 2010 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych dotyczących Internetu pt. "Wirtualna pułapka". Zajęcia prowadziła terapeutka z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie

    Warsztaty dostarczyły uczniom wiedzy dotyczącej zarówno korzyści, jak i zagrożeń płynących z użytkowania Internetu. Wskazały także możliwości uzyskania pomocy w razie kontaktu z nieodpowiednimi treściami lub zagrożeniem cyberprzemocą. Sponsorem zajęć profilaktycznych dla uczniów naszej szkoły była Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Rodzinnych w Świątkach.

  • Góra grosza 2010

    Góra grosza 2010
    01.12.2010

    Na przełomie listopada i grudnia w naszym gimnazjum została przeprowadzona zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Góra Grosza 2010". Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

    Pieniądze uzbierane  w pokaźną "górę grosza" mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych. Młodzież naszego gimnazjum chętnie dzieliła się grosikami ze swoimi rówieśnikami.

    Uzbieraliśmy 170 zł, które w odpowiednim terminie zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom. Odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji była pani Anna Kornas.

  • Święto Niepodległości

    19.11.2010

    19 listopada 2010 roku z okazji Święta Niepodległości odbyła się w szkole inscenizacja.

    Montaż słowno - muzyczny składał sie z wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej. Uczniowie deklamowali wiersze Władysława Broniewskiego, Juliana Przybosia i Edwarda Szymańskiego. Utwory poetyckie okraszone zostały pięknymi ułańskimi piosenkami: "Wojenko, wojenko", "Pierwsza brygada", "Białe róże", " Przybyli ułani".

    Wiersze recytowali Kinga Nikliborc, Klaudia Cieniewska, Monika Lebiedź, Ewelina Piskorz, Dawid Brodacki i Oskar Radziusz. Piosenki wykonywali: Maria Żak, Alicja Roguska, Aneta Kuczyńska, Agnieszka Więch, Dominika Rutkowska, Daria Radziusz, Marta Kowalczyk i Michał Podpora. Utwory poetyckie wybrała i uczniów przygotowała polonistka, pani Iwona Dąbrowska, natomiast oprawę muzyczną i chór przygotował nauczyciel muzyki, pan Jacek Kowalski.

  • Wyjazd do Planetarium

    Dnia 17 listopada 2010, jak co roku, uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wyjeździe do planetarium w Olsztynie. Celem wyjazdu była projekcja "Ruch wirowy i obiegowy Ziemi".  

    Skąd się biorą pory roku? Jak odnaleźć gwiazdę  polarną? Dlaczego Słońce inaczej wędruje po niebie zimą, wiosną czy jesienią? Dlaczego w Polsce nie ma białych nocy? Na te i inne pytania uczniowie mieli możliwość znaleźć odpowiedź. Na pewno przez długi czas pozostanie wszystkim w pamięci idealnie rozgwieżdżone niebo olsztyńskiego planetarium, a wszystkim uczniom łatwiej będzie zrozumieć zagadnienia omawiane na geografii i fizyce w gimnazjum. Organizatorem wyjazdu była nauczycielka geografii i fizyki pani Marta Rutkowska.

  • Rozgrywki w tenisie stołowym o mistrzostwo szkoły

    Dnia 16 listopada 2010 roku odbyły się w naszej szkole indywidualne rozgrywki w tenisie stołowym o mistrzostwo szkoły dziewcząt i chłopców.

    W turnieju wzięło udział 36 uczniów gimnazjum z klas I - III. Zwyciężczynią w kategorii dziewcząt została Magda Krawczewska, drugie miejsce zdobyła Angelika Piekarska, trzecie - Katarzyna Wesołowska. Zwycięstwo w kategorii chłopców zdobył Dominik Mierzejewski, drugie miejsce zajął Tomasz Wolf, a trzecie - Karol Laszkiewicz

    Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Turniej Piłki Siatkowej

    30.10.2010

    Dnia 30 października 2010 roku zespół piłki siatkowej chłopców Publicznego Gimnazjum w Świątkach brał udział w Turnieju Piłki Siatkowej w Dobrym Mieście. W rozgrywkach walczyły drużyny gimnazjalne z powiatu  olsztyńskiego. Drużyna naszego gimnazjum występowała w składzie: Marcin Biały, Kevin Hoppe, Szymon Poliński, Piotr Strzelec, Patryk Turowski, Tomasz Wolf, Radosław Wrzosek, Marcin Zysk. Chłopcy wywalczyli 3 miejsce.

    Wyniki turnieju prezentowały się następująco:

    • I miejsce - Niepubliczne Gimnazjum w Dobrym Mieście
    • II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Barczewie
    • III miejsce - Publiczne Gimnazjum w Świątkach
    • IV miejsce - Publiczne Gimnazjum w Dobrym Mieście

    Opiekunem i trenerem zespołu jest pan Mieczysław Korzeniewski.

  • Spotkanie z ratownikiem medycznym

    W ramach realizacji projektu Odpowiedzialni za siebie, odpowiedzialni za innych uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Krzysztofa Jurołajć - ratownika medycznego.

    Tematyka spotkania związana była z pierwszą pomocą przedlekarską. Uczniowie poznali ogniwa łańcucha przeżycia, dowiedzieli się w jakich sytuacjach i w jaki sposób prawidłowo zawiadomić służby ratunkowe o zaistniałym zdarzeniu. Podczas zajęć uczniowie poznali zastosowanie AED (zewnętrznego defibrylatora), mieli możliwość obejrzenia, jak wygląda i w jaki sposób działa tego typu urządzenie. Ponadto drugoklasiści zapoznali sie z wyposażeniem karetki pogotowia, między innymi z defibrylatorem, który mierzy saturację oraz przesyła dane do lekarza specjalisty.

  • Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    28.10.2010

    Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klas pierwszych przyjmowani są do społeczności uczniowskiej po złożeniu ślubowania. To doniosłe wydarzenie miało miejsce 28 października 2010 roku na uroczystym apelu.

    Uczniowie klas pierwszych składali ślubowanie na sztandar szkoły w obecności dyrektora, nauczycieli oraz wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Pani dyrektor życzyła uczniom składającym ślubowanie by zawsze zachowywali się w sposób godny i odpowiedzialny, by nie tylko obiecywali, ale przede wszystkim starali się dotrzymywać danej obietnicy.

    Po złożeniu ślubowania, już pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Kamila Sitarska, po czym "pierwszaki" zostały obdarowane drobnymi upominkami i słodkościami. Po apelu, w klasach, odbyły się dla uczniów klas pierwszych zabawne konkursy przygotowane przez RSU.

  • Wycieczka do RCKiK w Olsztynie

    26.10.2010

    Dnia 26.10.2010 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Olsztynie. Celem wyjazdu bylo propagowanie wśród młodzieży honorowego krwiodawstwa oraz uświadomienie uczniom jak cennym lekiem jest krew. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu "Odpowiedzialni za siebie, odpowiedzialni za innych".

    Organizatorem wycieczki była pani Agnieszka Szczeszak. Uczniowie zwiedzając stację krwiodawstwa mieli możliwość zapoznania się z działalnością tej instytucji. Uzyskali informacje na temat warunków, jakie musi spełnić potencjalny dawca krwi, obejrzeli sprzęt służący do pobierania krwi pełnej oraz płytek krwi z osocza, byli świadkami oddawania krwi przez honorowych dawców, odwiedzili sekcje związane z badaniami pod kątem wirusologicznym oraz dział ekspedycji krwi.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    14.10.2010

    Dnia 14 października, jak co roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Młodzież naszej szkoły przygotowała montaż słowno - muzyczny, w którym znalazły się życzenia dla nauczycieli, zabawne scenki z życia szkoły;  znane utwory muzyczne z tekstami dostosowanymi do tej uroczystości. Aktorami byli wybrani uczniowie klasy I c, II a i III c. Scenografią zajęła się uczennica klasy II a - Katarzyna Nowoszyńska, a przedstawienie wyreżyserowała nauczycielka języka polskiego, pani Anna Kornas.

    Uczniowie bardzo dobrze przygotowali swoje role. Było dużo dobrej zabawy i śmiechu. Największe uznanie widzów zdobyli wykonawcy piosenek, a jeden z nich, Michał Podpora, kilkakrotnie bisował (akompaniowała mu Kasia Kornas). Po przedstawieniu pani dyrektor Anna Klewiado serdecznie uczniom podziękowała za życzenia, włożony trud i czas poświęcony na przygotowanie występu.

  • Wycieczka do Warszawy

    11.10.2010

    11 października 2010 roku grupa 45 uczniów naszej szkoły z klas I-III udała się na zorganizowaną przez nauczyciela historii - pana Bogdana Szyszko wycieczkę do Warszawy.

    Celem zwiedzania był budynek Sejmu RP oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Po korytarzach i salach sejmowych oprowadzał młodzież przewodnik sejmowy, który przekazał jej sporo wiedzy teoretycznej, dotyczącej struktury sejmu. Największe zainteresowanie wzbudziła sala posiedzeń, znana młodzieży z transmisji telewizyjnych. Do Muzeum Powstania Warszawskiego wchodziliśmy podzieleni na dwie grupy. Tam również oprowadzali nas przewodnicy, opowiadając w bardzo ciekawy sposób historię Warszawy i jej obrońców w okresie od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku. Uczniowie słuchali z przejęciem dramatycznych relacji z przebiegu powstania. Duże wrażenie zrobił na nas obejrzany w technice 3D film dokumentalny, pokazujący z lotu ptaka zniszczoną, zrównaną z ziemią Warszawę po upadku powstania.

  • Jak działa System Ratownictwa w Polsce?

    04.10.2010

    Dnia 4 października 2010 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracownika Państwowej Straży Pożarnej pana Piotra Grudnia. Tematyka zajęć związana była z funkcjonowaniem na terenie Polski Zintegrowanego Systemu Ratownictwa. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu "Odpowiedzialni za siebie, odpowiedzialni za innych". Prowadzący wykład przypomniał również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i reagowania w przypadku wystąpienia pożaru.

    Po zajęciach uczniowie mieli możliwość obejrzenia wozu strażackiego oraz sprzętów niezbędnych do ratowania życia, zdrowia i mienia.

  • Spotkanie z wykładowcami z UWM

    29.09.2010

    Dzień 29.09.2010 był świętem nauk ścisłych w naszym gimnazjum. Gościliśmy wykładowców z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego, którzy w niecodzienny sposób przybliżyli naszej młodzieży tajniki matematyki, fizyki i chemii.

    Zajęcia z matematyki prowadził dr Bohdan Staruch, z fizyki - dr Krzysztof Walczak,  natomiast chemię przedstawiła pani dr Katarzyna Wojtkowiak. Warto podkreślić, że nie były to klasyczne wykłady akademickie, ale stosowanie wiedzy w praktyce poprzez demonstrację zagadnień, pokazy zjawisk fizycznych i chemicznych na żywo. Pokazy obejrzało 150 uczniów naszej szkoły.

  • Akcja "Pola Nadziei"

    17.09.2010

    Szkolne Koło Caritas działające w naszym Gimnazjum przystąpiło w tym roku do akcji Pola Nadziei , której celem jest promocja ruchu hospicyjnego. Uczniowie wraz z opiekunem koła panią Agnieszką Wzorek posadzili 50 cebulek żonkili.

    Pola Nadziei to coroczna kampania prowadzona przez Hospicjum Domowe w Olsztynie. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Celem prowadzonej akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

  • Wieczorek pożegnalny klas trzecich 2010

    20.06.2010

    Zgodnie z tradycją klasy trzecie zakończenie edukacji w gimnazjum świętowały podczas wieczorku tanecznego, który zorganizowali rodzice przy współudziale wychowawców i dyrekcji szkoły. Chętnych do tańca nie brakowało, a obserwując eleganckie stroje i przemyślane fryzury, widać było, że młodzież do tego wydarzenia szykowała się od dłuższego czasu. Słodkim poczęstunkiem i napojami zajęli się rodzice, natomiast uczniowie przygotowali wystrój sali i oprawę muzyczną. Wychowawcy tradycyjnie sprawowali baczną opiekę i czasami także włączali się w tańce.

    Cała impreza była bardzo udana, młodzież bawiła się ochoczo, a w przerwach (dla odpoczynku) odbywały się liczne sesje zdjęciowe, aby uwiecznić młodość, urodę i zachować na długo w pamięci pobyt w naszym gimnazjum.

Aktualności

Kontakt

  • Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Świątkach
    11-008 Świątki 95
  • 89 616 90 20

Galeria zdjęć